Szczególnie właśnie sadzenie zboża w dobrym


Sprawdzone działania w zwalczaniu chorób zboża

Wyniszczające choroby zbóż są ogromnym problemem dla rolników, którzy żyją z upraw i plonów. Co poniektóre z nich, takie jak zaraza poprzez tiofanat metylowy preparaty oraz choroby wirusowe, muszą być leczone, nim pojawią się znacznie bardziej zaawansowane symptomy, bo jedynie w ten sposób możemy mieć jakąkolwiek szansę uchronić potencjał plonu. Wykorzystanie profilaktycznych rozwiązań wzmacniających trwałość zboża przez gospodarza w słusznym czasie ma obowiązek pomóc w zapobieganiu wielu komplikacjom chorobowym.

Asekuracja zboża przed chorobami - polecane działania zapobiegawcze

Proaktywne podejście do zwalczania chorób jest wielokrotnie znacznie bardziej efektywne i ekonomiczne aniżeli metody reaktywne w sezonie. Ogólnymi praktykami w zakresie zwalczania choroby jęczmienia lub innego zboża należałoby się zaintrygować już na samym początku przygody z rolnictwem.

Niżej omawiamy co poniektóre z tych najbardziej istotnych, które należałoby wdrożyć, żeby choroby pszenicy ozimej wiosną i pozostałe nie generowały większego kłopotu.

Wyselekcjonowane metody uniknięcia chorób zboża:

• terminowe sadzenie, fungicydy

• inspekcja obecności azotu,

• specyfiki grzybobójcze na pszenice.

Szczególnie właśnie sadzenie zboża w dobrym czasie jest istotne dla uniknięcia niektórych chorób. Sadzenie z uwzględnieniem perfekcyjnych momentów dla danego gatunku zboża zezwala na dłuższy okres wegetatywnego przyrostu - co w przypadku chorób takich jak choroby zbóż jarych ma rzeczywiście ogromne znaczenie.

Zbytnio wysokie dawki i wskaźniki żyzności azotu mogą wywoływać nazbyt grube, bujne drzewostany, jakie mogą mieć obniżoną cyrkulację powietrza oraz przenikanie światła, czyniąc plon o wiele bardziej podatnym na choroby dolistne, bądź inne typu fungicyd. Jest to zwłaszcza prawdziwe, gdy daty sadzenia zbóż są względnie wczesne dla danej uprawy.

Choroby zboża - wygrana walka

Poza powyższymi sadzenie wielu rodzajów pszenicy o rozmaitych stopniach dojrzałości, przesunięcie daty obsiania, zabiegi fungicydowe i wybór produktów o większej odporności lub ewentualnie akceptacji na koronne szkodniki i schorzenia, takie jak fuzaryjna zgorzel podstawy źdźbła i korzeni zbóż może pomóc zminimalizować niebezpieczeństwo istotnych strat. Pierwsza forma wymienionej tu profilaktyki jako ochrona pszenicy przed chorobami ma tę poboczną zaletę, że pomaga w logistyce zbiorów. Warto także zwrócić uwagę na cieszący się coraz to pokaźniejszą renomą tebukonazol w pszenicy - przez wielu rolników ceniony jako wydajna forma asekuracji.

Tagi dla artykułu

zboża